Styczeń

Gala finałowa zakończyła 20 Ogólnopolski Konkurs Tańca w Gdańsku

Kategoria tańca klasycznego:

- grupa młodsza dziewcząt: I miejsce - Natalia Augustyniak (Łódź), II miejsce ex aequo: Nikola Dworecka (Warszawa) i Julia Niekowal (Gdańsk), III miejsce - Zofia Wara-Wąsowska (Łódź);
- grupa młodsza chłopców: I miejsce - Kasper Górczak (Łódź), II miejsce - Alan Polański (Warszawa), III miejsce - nie przyznano;
- grupa średnia dziewcząt: I miejsce - Zofia Dzedzej (Warszawa), II miejsce - Maja Rymek (Bytom), III miejsce ex aequo: Amelia Małysz (Poznań) i Julia Rogowska (Gdańsk);
- grupa średnia chłopców: I i II miejsce - nie przyznano, III miejsce - Mikołaj Czyżowski (Warszawa);
- grupa starsza dziewcząt: I miejsce - Paulina Bidzińska (Bytom), II miejsce - Oliwia Górecka (Warszawa), III miejsce ex aequo: Wiktoria Patok (Gdańsk) i Patrycja Szynkarczuk (Warszawa);
- grupa starsza chłopców: I miejsce - Mariusz Morawski (Łódź), II miejsce - Adam Huczka (Warszawa), III miejsce ex aequo: Mateusz Dryll (Gdańsk) i Cezary Wąsik (Warszawa).

Kategoria tańca współczesnego:
- grupa młodsza: I i II miejsce - nie przyznano, III miejsce - Viviana Zajączkowska (Poznań);
- grupa starsza: I miejsce - Hanna Szychowicz (Łódź), II miejsce - Klaudia Tkaczyk (Łódź), III miejsce - nie przyznano.

Nagrody dla pedagogów:
- Magdalena Rytlewska (Łódź) - nagroda za przygotowanie laureatów Konkursu: Natalii Augustyniak, Zofii Wary-Wąsowskiej i Klaudii Tkaczyk;
- Bogumiła Szaleńczyk (Łódź) za przygotowanie laureatów Konkursu: Hanny Szychowicz, Klaudii Tkaczyk i Mariusza Morawskiego.

Nagroda za akompaniament do lekcji tańca klasycznego grupy starszej chłopców:
- Łukasz Michalski (Gdańsk).
Nagroda za przygotowanie etapów Konkursu i gali na scenie Opery Bałtyckiej:
- Sławomir Gidel (Gdańsk).
Nagroda za przygotowanie choreografii "24" dla Cezarego Wąsika:
- Nikola Ziętarska (Warszawa).
Nagroda za przygotowanie dla siebie choreografii "Marionetka życia":
- Klaudia Tkaczyk (Łódź).

Nagrody dodatkowe:
- Ewa Głowacka (Gdańsk) - statuetka "Orfeusz" za szczególne zaangażowanie na rzecz Ogólnopolskiego Konkursu Tańca im. Wojciecha Wiesiołłowskiego;
- Kasper Górczak (Łódź) i Patrycja Szynkarczuk (Warszawa) - Nagroda ZASP za wybitne osiągnięcia podczas 20. Ogólnopolskiego Konkursu Tańca;
- Bogumiła Szaleńczyk (Łódź) - Nagroda Stowarzyszenia Autorów ZAiKS za choreografię;
- Katarzyna Gdaniec - Nagroda Związku Artystów Scen Polskich, sekcji tańca i baletu - statuetka Terpsychory;
- Wiktoria Patok (Gdańsk) - Nagroda Publiczności.

Podczas   uroczystości wręczenia nagród Złotym medalem zasłużony dla   kultury Gloria Artis uhonorowany został Dyrektor Naczelny i Artystyczny Pan Bronisław Aubrecht Prądzyński. Odznaczenie w   imieniu Premiera, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Pana   Piotra Glińskiego wręczał Wojewoda Pomorski Pan Dariusz Drelich.

Aktualności

15.01.2018

Ferie w Operze Bałtyckiej

Ferie już za dwa tygodnie! Opera Bałtycka proponuje spędzenie zimowego czasu kreatywnie, podczas artystycznych spotkań w operze.

zobacz wszystkie

PROJEKT I WYKONANIE PROJECT8.PL

STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIES.

Aby zapewnić najwyższą jakość usług wykorzystujemy informacje przechowywane w przeglądarce internetowej. Sprawdź cel, warunki przechowywania lub dostępu do nich w COOKIES. Pozostając na stronie godzisz się na zapisywanie plików cookies w Twojej przeglądarce.