Kwiecień

Obsady archiwalne:

Ubu Rex

Krzysztof Penderecki

Jeden z najciekawszych spektakli, jakie powstały w Operze Bałtyckiej. Jeden z najlepszych w dorobku wybitnego twórcy teatru polskiego, jakim jest Janusz Wiśniewski. Nagrodzony tytułem najlepszego spektaklu roku przez kapitułę Nagrody im. Jana Kiepury, został zaproszony na Musikfestspiele Saar odbywający się w czerwcu tego roku w Saarbrucken i Kaiserslautern. Publiczność Trójmiasta przyjęła tę realizację entuzjastycznie i mamy nieustające pytania o możliwość obejrzenia tego dzieła ponownie. Niestety, specyfika tego przedsięwzięcia wyklucza zbyt częste prezentacje na naszej scenie. Tym bardziej polecamy dwa spektakle czerwcowe jako okazję do obcowania z wybitnym dziełem muzycznym podanym w niezwykle atrakcyjnej formie teatralnej. Dzięki wybitnym kreacjom Karoliny Sikory i Jacka Laszczkowskiego w partiach Ubicy i Ubu mamy do czynienia z teatrem muzycznym na światowym poziomie, co odnotowane zostało we wszystkich recenzjach.

Marek Weiss

Obsada

27.09.2013
Libretto wg sztuki Alfreda Jarry'ego Ubu Roi:Jerzy Jarocki, Krzysztof Penderecki
kierownictwo muzyczne Wojciech Michniewski
przygotowanie Chóru Anna Michalak
współpraca muzyczna Damian Borowicz, Jakub Kontz
przygotowanie solistów - pianiści korepetytorzyTetyana Dranchuk, Michał Gozdek
inscenizacja i reżyseria Janusz Wiśniewski
choreografiaEmil Wesołowski
kostiumyHanna Szymczak, Janusz Wiśniewski
asystent reżyseraMagdalena Szlawska
asystent realizatorówMaksym Kohyt
charakteryzacja Klaudia Ostrowska, Dorota Sabak
Ojciec UbuJacek Laszczkowski
Matka UbuKarolina Sikora
Wczesna wersja Ojca UbuAndrzej Stanaszek
Wczesna wersja Matki UbuIwo Pawłowski
RODZINA KRÓLEWSKA:
Król WacławDaniel Borowski
Królowa RozamundaAnna Mikołajczyk
Bolesława, ich córkaKarolina Karcz-Sołomin
Władysław, ich synTomasz Raczkiewicz
Byczysław, ich drugi synHubert Walawski
SZLACHETNI PRZYJACIELE
Belle au BoisAnna Fabrello
KotysRyszard Minkiewicz
Mme ŻyronRyszard Morka
MurzynPiotr Nowacki
SzlachciankaTomasz Rak
ŻołnierzAleksander Kunach
DWA OBLICZA CARA
Pierwsze ObliczeMarian Kępczyński
Inne ObliczeDamian Konieczek
Generał LascyPaweł Konik
PosłaniecMaksym Kohyt
SZLACHTA
Hrabia WitebskiBartosz Żołubak
Książę KurlandiiLeszek Kruk
Książę PodolskiWaldemar Sadowski
Margrabia ToruńskiRafał Sambor
TRZECH SĘDZIÓW SĄDU NAJWYŻSZEGO
"Piętnaście lat"Wojciech Lewandowski
"Dwadzieścia pięć lat"Wojciech Dowgiałło
"Dożywocie"Paweł Faust
CZŁONKOWIE RADY FINANSOWEJ
Dwa RubleAdam Siebiera
Mme RubelIzabela Plath
Pół RublaAndrzej Kosecki
CHŁOPI
Stanisław LeszczyńskiJacek Batarowski
ZadekMarcin Miloch
TyłekKrzysztof Brzozowski
KulasTomasz Potkowski
STRONA ŚMIERCI:
KELNERZY
Ober KelnerKrzysztof Rzeszutek
Starszy KelnerKrzysztof Mendyk
Kelner AspirantWitalij Wydra
Mme MutingMarzena Ostryńska
KucharzWojciech Jurga
Rudy MarynarzJan Kurek
UmrzykBartosz Żołubak
Śmierć ZielonaPaweł Klemens
Śmierć ŻółtaWojciech Winnicki
ŚWITA CARA:Anna Osior, Danuta Dunst-Surowiec, Zuzanna Kassak,
Marta Szamal, Joanna Wesołowska, Alina Robak, 
Lilianna Kamińska, Katarzyna Grajewska

oraz

Orkiestra Opery Bałtyckiej
dyrygent Wojciech Michniewski

Teatralne Nagrody Muzyczne im. Jana Kiepury za rok 2013:
Janusz Wiśniewski - najlepszy reżyser
Karolina Sikora - najlepsza śpiewaczka
Hubert Walawski - najlepszy debiut śpiewaka

Obsada

28.09.2013
Libretto wg sztuki Alfreda Jarry'ego Ubu Roi:Jerzy Jarocki, Krzysztof Penderecki
kierownictwo muzyczne Wojciech Michniewski
przygotowanie Chóru Anna Michalak
współpraca muzyczna Damian Borowicz, Jakub Kontz
przygotowanie solistów - pianiści korepetytorzyTetyana Dranchuk, Michał Gozdek
inscenizacja i reżyseria Janusz Wiśniewski
choreografiaEmil Wesołowski
kostiumyHanna Szymczak, Janusz Wiśniewski
asystent reżyseraMagdalena Szlawska
asystent realizatorówMaksym Kohyt
charakteryzacja Klaudia Ostrowska, Dorota Sabak
Ojciec Ubu Jacek Laszczkowski
Matka Ubu Karolina Sikora
Wczesna wersja Ojca Ubu Andrzej Stanaszek
Wczesna wersja Matki Ubu Iwo Pawłowski
RODZINA KRÓLEWSKA: 
Król Wacław Daniel Borowski
Królowa Rozamunda Anna Mikołajczyk
Bolesława, ich córka Karolina Karcz-Sołomin
Władysław, ich syn Tomasz Raczkiewicz
Byczysław, ich drugi syn Hubert Walawski
SZLACHETNI PRZYJACIELE 
Belle au Bois Anna Fabrello
Kotys Ryszard Minkiewicz
Mme Żyron Ryszard Morka
Murzyn Piotr Nowacki
Szlachcianka Tomasz Rak
Żołnierz Aleksander Kunach
DWA OBLICZA CARA 
Pierwsze Oblicze Marian Kępczyński
Inne Oblicze Damian Konieczek
Generał Lascy Paweł Konik
Posłaniec Maksym Kohyt
  
SZLACHTA 
Hrabia Witebski Bartosz Żołubak
Książę Kurlandii Leszek Kruk
Książę Podolski Waldemar Sadowski
Margrabia Toruński Rafał Sambor
TRZECH SĘDZIÓW SĄDU NAJWYŻSZEGO 
"Piętnaście lat" Wojciech Lewandowski
"Dwadzieścia pięć lat" Wojciech Dowgiałło
"Dożywocie" Paweł Faust
CZŁONKOWIE RADY FINANSOWEJ 
Dwa Ruble Adam Siebiera
Mme Rubel Izabela Plath
Pół Rubla Andrzej Kosecki
CHŁOPI 
Stanisław Leszczyński Jacek Batarowski
Zadek Marcin Miloch
Tyłek Krzysztof Brzozowski
Kulas Tomasz Potkowski
STRONA ŚMIERCI: 
KELNERZY 
Ober Kelner Krzysztof Rzeszutek
Starszy Kelner Krzysztof Mendyk
Kelner Aspirant Witalij Wydra
Mme Muting Marzena Ostryńska
Kucharz Wojciech Jurga
Rudy Marynarz Jan Kurek
Umrzyk Bartosz Żołubak
Śmierć Zielona Paweł Klemens
Śmierć Żółta Wojciech Winnicki
ŚWITA CARA: Anna Osior, Danuta Dunst-Surowiec, Zuzanna Kassak,
Marta Szamal, Joanna Wesołowska, Alina Robak,
Lilianna Kamińska, Katarzyna Grajewska
 

oraz

Orkiestra Opery Bałtyckiej
dyrygent Wojciech Michniewski

Teatralne Nagrody Muzyczne im. Jana Kiepury za rok 2013:
Janusz Wiśniewski - najlepszy reżyser
Karolina Sikora - najlepsza śpiewaczka
Hubert Walawski - najlepszy debiut śpiewaka

Obsada

03.10.2013
Libretto wg sztuki Alfreda Jarry'ego Ubu Roi:Jerzy Jarocki, Krzysztof Penderecki
kierownictwo muzyczne Wojciech Michniewski
przygotowanie Chóru Anna Michalak
współpraca muzyczna Damian Borowicz, Jakub Kontz
przygotowanie solistów - pianiści korepetytorzyTetyana Dranchuk, Michał Gozdek
inscenizacja i reżyseria Janusz Wiśniewski
choreografiaEmil Wesołowski
kostiumyHanna Szymczak, Janusz Wiśniewski
asystent reżyseraMagdalena Szlawska
asystent realizatorówMaksym Kohyt
charakteryzacja Klaudia Ostrowska, Dorota Sabak
Ojciec Ubu Jacek Laszczkowski
Matka Ubu Karolina Sikora
Wczesna wersja Ojca Ubu Andrzej Stanaszek
Wczesna wersja Matki Ubu Iwo Pawłowski
RODZINA KRÓLEWSKA: 
Król Wacław Daniel Borowski
Królowa Rozamunda Anna Mikołajczyk
Bolesława, ich córka Karolina Karcz-Sołomin
Władysław, ich syn Tomasz Raczkiewicz
Byczysław, ich drugi syn Hubert Walawski
SZLACHETNI PRZYJACIELE 
Belle au Bois Anna Fabrello
Kotys Ryszard Minkiewicz
Mme Żyron Ryszard Morka
Murzyn Piotr Nowacki
Szlachcianka Tomasz Rak
Żołnierz Aleksander Kunach
DWA OBLICZA CARA 
Pierwsze Oblicze Marian Kępczyński
Inne Oblicze Damian Konieczek
Generał Lascy Paweł Konik
Posłaniec Maksym Kohyt

 
SZLACHTA 
Hrabia Witebski Bartosz Żołubak
Książę Kurlandii Leszek Kruk
Książę Podolski Waldemar Sadowski
Margrabia Toruński Rafał Sambor
TRZECH SĘDZIÓW SĄDU NAJWYŻSZEGO 
"Piętnaście lat" Wojciech Lewandowski
"Dwadzieścia pięć lat" Wojciech Dowgiałło
"Dożywocie" Paweł Faust
CZŁONKOWIE RADY FINANSOWEJ 
Dwa Ruble Adam Siebiera
Mme Rubel Izabela Plath
Pół Rubla Andrzej Kosecki
CHŁOPI 
Stanisław Leszczyński Jacek Batarowski
Zadek Marcin Miloch
Tyłek Krzysztof Brzozowski
Kulas Tomasz Potkowski
STRONA ŚMIERCI: 
KELNERZY 
Ober Kelner Krzysztof Rzeszutek
Starszy Kelner Krzysztof Mendyk
Kelner Aspirant Witalij Wydra
Mme Muting Marzena Ostryńska
Kucharz Wojciech Jurga
Rudy Marynarz Jan Kurek
Umrzyk Bartosz Żołubak
Śmierć Zielona Paweł Klemens
Śmierć Żółta Wojciech Winnicki
ŚWITA CARA: Anna Osior, Danuta Dunst-Surowiec, Zuzanna Kassak,
Marta Szamal, Joanna Wesołowska, Alina Robak,
Lilianna Kamińska, Katarzyna Grajewska
 

oraz

Orkiestra Opery Bałtyckiej
dyrygent Wojciech Michniewski

Teatralne Nagrody Muzyczne im. Jana Kiepury za rok 2013:
Janusz Wiśniewski - najlepszy reżyser
Karolina Sikora - najlepsza śpiewaczka
Hubert Walawski - najlepszy debiut śpiewaka

Obsada

13.10.2013
Libretto wg sztuki Alfreda Jarry'ego Ubu Roi:Jerzy Jarocki, Krzysztof Penderecki
kierownictwo muzyczne Wojciech Michniewski
przygotowanie Chóru Anna Michalak
współpraca muzyczna Damian Borowicz, Jakub Kontz
przygotowanie solistów - pianiści korepetytorzyTetyana Dranchuk, Michał Gozdek
inscenizacja i reżyseria Janusz Wiśniewski
choreografiaEmil Wesołowski
kostiumyHanna Szymczak, Janusz Wiśniewski
asystent reżyseraMagdalena Szlawska
asystent realizatorówMaksym Kohyt
charakteryzacja Klaudia Ostrowska, Dorota Sabak
Ojciec Ubu Jacek Laszczkowski
Matka Ubu Karolina Sikora
Wczesna wersja Ojca Ubu Andrzej Stanaszek
Wczesna wersja Matki Ubu Iwo Pawłowski
RODZINA KRÓLEWSKA: 
Król Wacław Daniel Borowski
Królowa Rozamunda Anna Mikołajczyk
Bolesława, ich córka Karolina Karcz-Sołomin
Władysław, ich syn Tomasz Raczkiewicz
Byczysław, ich drugi syn Hubert Walawski
SZLACHETNI PRZYJACIELE 
Belle au Bois Anna Fabrello
Kotys Ryszard Minkiewicz
Mme Żyron Ryszard Morka
Murzyn Piotr Nowacki
Szlachcianka Tomasz Rak
Żołnierz Aleksander Kunach
DWA OBLICZA CARA 
Pierwsze Oblicze Marian Kępczyński
Inne Oblicze Damian Konieczek
Generał Lascy Paweł Konik
Posłaniec Maksym Kohyt
  
SZLACHTA 
Hrabia Witebski Bartosz Żołubak
Książę Kurlandii Leszek Kruk
Książę Podolski Waldemar Sadowski
Margrabia Toruński Rafał Sambor
TRZECH SĘDZIÓW SĄDU NAJWYŻSZEGO 
"Piętnaście lat" Wojciech Lewandowski
"Dwadzieścia pięć lat" Wojciech Dowgiałło
"Dożywocie" Paweł Faust
CZŁONKOWIE RADY FINANSOWEJ 
Dwa Ruble Adam Siebiera
Mme Rubel Izabela Plath
Pół Rubla Andrzej Kosecki
CHŁOPI 
Stanisław Leszczyński Jacek Batarowski
Zadek Marcin Miloch
Tyłek Krzysztof Brzozowski
Kulas Tomasz Potkowski
STRONA ŚMIERCI: 
KELNERZY 
Ober Kelner Krzysztof Rzeszutek
Starszy Kelner Krzysztof Mendyk
Kelner Aspirant Witalij Wydra
Mme Muting Marzena Ostryńska
Kucharz Wojciech Jurga
Rudy Marynarz Jan Kurek
Umrzyk Bartosz Żołubak
Śmierć Zielona Paweł Klemens
Śmierć Żółta Wojciech Winnicki
ŚWITA CARA: Anna Osior, Danuta Dunst-Surowiec, Zuzanna Kassak,
Marta Szamal, Joanna Wesołowska, Alina Robak,
Lilianna Kamińska, Katarzyna Grajewska
 

oraz

Orkiestra Opery Bałtyckiej
dyrygent Wojciech Michniewski

Teatralne Nagrody Muzyczne im. Jana Kiepury za rok 2013:
Janusz Wiśniewski - najlepszy reżyser
Karolina Sikora - najlepsza śpiewaczka
Hubert Walawski - najlepszy debiut śpiewaka

Obsada

07.02.2014
Libretto wg sztuki Alfreda Jarry'ego Ubu Roi:Jerzy Jarocki, Krzysztof Penderecki
kierownictwo muzyczneWojciech Michniewski
przygotowanie ChóruAnna Michalak
współpraca muzycznaDamian Borowicz, Jakub Kontz
przygotowanie solistów - pianiści korepetytorzyTetyana Dranchuk, Michał Gozdek
inscenizacja i reżyseriaJanusz Wiśniewski
choreografiaEmil Wesołowski
kostiumyHanna Szymczak, Janusz Wiśniewski
asystent reżyseraMagdalena Szlawska
asystent realizatorówMaksym Kohyt
charakteryzacjaKlaudia Ostrowska, Dorota Sabak
Ojciec UbuJacek Laszczkowski
Matka UbuKarolina Sikora
Wczesna wersja Ojca UbuAndrzej Stanaszek
Wczesna wersja Matki UbuIwo Pawłowski
RODZINA KRÓLEWSKA:
Król WacławDaniel Borowski
Królowa RozamundaAnna Mikołajczyk
Bolesława, ich córkaKarolina Karcz-Sołomin
Władysław, ich synTomasz Raczkiewicz
Byczysław, ich drugi synHubert Walawski
SZLACHETNI PRZYJACIELE
Belle au BoisAnna Fabrello
KotysRyszard Minkiewicz
Mme ŻyronRyszard Morka
MurzynPiotr Nowacki
SzlachciankaTomasz Rak
ŻołnierzAleksander Kunach
DWA OBLICZA CARA
Pierwsze ObliczeMarian Kępczyński
Inne ObliczeDamian Konieczek
Generał LascyPaweł Konik
PosłaniecMaksym Kohyt
SZLACHTA
Hrabia WitebskiBartosz Żołubak
Książę KurlandiiLeszek Kruk
Książę PodolskiWaldemar Sadowski
Margrabia ToruńskiRafał Sambor
TRZECH SĘDZIÓW SĄDU NAJWYŻSZEGO
"Piętnaście lat"Wojciech Lewandowski
"Dwadzieścia pięć lat"Wojciech Dowgiałło
"Dożywocie"Paweł Faust
CZŁONKOWIE RADY FINANSOWEJ
Dwa RubleAdam Siebiera
Mme RubelIzabela Plath
Pół RublaAndrzej Kosecki
CHŁOPI
Stanisław LeszczyńskiJacek Batarowski
ZadekMarcin Miloch
TyłekKrzysztof Brzozowski
KulasTomasz Potkowski
STRONA ŚMIERCI:
KELNERZY
Ober KelnerKrzysztof Rzeszutek
Starszy KelnerKrzysztof Mendyk
Kelner AspirantWitalij Wydra
Mme MutingMarzena Ostryńska
KucharzWojciech Jurga
Rudy MarynarzJan Kurek
UmrzykBartosz Żołubak
Śmierć ZielonaPaweł Klemens
Śmierć ŻółtaWojciech Winnicki
ŚWITA CARA:Anna Osior, Danuta Dunst-Surowiec, Zuzanna Kassak,
Marta Szamal, Joanna Wesołowska, Alina Robak,
Lilianna Kamińska, Katarzyna Grajewska

oraz

Orkiestra Opery Bałtyckiej
dyrygent Wojciech Michniewski

Teatralne Nagrody Muzyczne im. Jana Kiepury za rok 2013:
Janusz Wiśniewski - najlepszy reżyser
Karolina Sikora - najlepsza śpiewaczka
Hubert Walawski - najlepszy debiut śpiewaka

Obsada

08.02.2014
Libretto wg sztuki Alfreda Jarry'ego Ubu Roi:Jerzy Jarocki, Krzysztof Penderecki
kierownictwo muzyczneWojciech Michniewski
przygotowanie ChóruAnna Michalak
współpraca muzycznaDamian Borowicz, Jakub Kontz
przygotowanie solistów - pianiści korepetytorzyTetyana Dranchuk, Michał Gozdek
inscenizacja i reżyseriaJanusz Wiśniewski
choreografiaEmil Wesołowski
kostiumyHanna Szymczak, Janusz Wiśniewski
asystent reżyseraMagdalena Szlawska
asystent realizatorówMaksym Kohyt
charakteryzacjaKlaudia Ostrowska, Dorota Sabak
Ojciec UbuJacek Laszczkowski
Matka UbuKarolina Sikora
Wczesna wersja Ojca UbuAndrzej Stanaszek
Wczesna wersja Matki UbuIwo Pawłowski
RODZINA KRÓLEWSKA:
Król WacławDaniel Borowski
Królowa RozamundaAnna Mikołajczyk
Bolesława, ich córkaKarolina Karcz-Sołomin
Władysław, ich synTomasz Raczkiewicz
Byczysław, ich drugi synHubert Walawski
SZLACHETNI PRZYJACIELE
Belle au BoisAnna Fabrello
KotysRyszard Minkiewicz
Mme ŻyronRyszard Morka
MurzynPiotr Nowacki
SzlachciankaTomasz Rak
ŻołnierzAleksander Kunach
DWA OBLICZA CARA
Pierwsze ObliczeMarian Kępczyński
Inne ObliczeDamian Konieczek
Generał LascyPaweł Konik
PosłaniecMaksym Kohyt
SZLACHTA
Hrabia WitebskiBartosz Żołubak
Książę KurlandiiLeszek Kruk
Książę PodolskiWaldemar Sadowski
Margrabia ToruńskiRafał Sambor
TRZECH SĘDZIÓW SĄDU NAJWYŻSZEGO
"Piętnaście lat"Wojciech Lewandowski
"Dwadzieścia pięć lat"Wojciech Dowgiałło
"Dożywocie"Paweł Faust
CZŁONKOWIE RADY FINANSOWEJ
Dwa RubleAdam Siebiera
Mme RubelIzabela Plath
Pół RublaAndrzej Kosecki
CHŁOPI
Stanisław LeszczyńskiJacek Batarowski
ZadekMarcin Miloch
TyłekKrzysztof Brzozowski
KulasTomasz Potkowski
STRONA ŚMIERCI:
KELNERZY
Ober KelnerKrzysztof Rzeszutek
Starszy KelnerKrzysztof Mendyk
Kelner AspirantWitalij Wydra
Mme MutingMarzena Ostryńska
KucharzWojciech Jurga
Rudy MarynarzJan Kurek
UmrzykBartosz Żołubak
Śmierć ZielonaPaweł Klemens
Śmierć ŻółtaWojciech Winnicki
ŚWITA CARA:Anna Osior, Danuta Dunst-Surowiec, Zuzanna Kassak,
Marta Szamal, Joanna Wesołowska, Alina Robak,
Lilianna Kamińska, Katarzyna Grajewska

oraz

Orkiestra Opery Bałtyckiej
dyrygent Wojciech Michniewski

Teatralne Nagrody Muzyczne im. Jana Kiepury za rok 2013:
Janusz Wiśniewski - najlepszy reżyser
Karolina Sikora - najlepsza śpiewaczka
Hubert Walawski - najlepszy debiut śpiewaka

Obsada

26.04.2014
Libretto wg sztuki Alfreda Jarry'ego Ubu Roi:Jerzy Jarocki, Krzysztof Penderecki
kierownictwo muzyczneWojciech Michniewski
przygotowanie ChóruAnna Michalak
współpraca muzycznaDamian Borowicz, Jakub Kontz
przygotowanie solistów - pianiści korepetytorzyTetyana Dranchuk, Michał Gozdek
inscenizacja i reżyseriaJanusz Wiśniewski
choreografiaEmil Wesołowski
kostiumyHanna Szymczak, Janusz Wiśniewski
asystent reżyseraMagdalena Szlawska
asystent realizatorówMaksym Kohyt
charakteryzacjaKlaudia Ostrowska, Dorota Sabak
Ojciec UbuJacek Laszczkowski
Matka UbuKarolina Sikora
Wczesna wersja Ojca UbuAndrzej Stanaszek
Wczesna wersja Matki UbuIwo Pawłowski
RODZINA KRÓLEWSKA:
Król WacławDaniel Borowski
Królowa RozamundaAnna Mikołajczyk
Bolesława, ich córkaKarolina Karcz-Sołomin
Władysław, ich synTomasz Raczkiewicz
Byczysław, ich drugi synHubert Walawski
SZLACHETNI PRZYJACIELE
Belle au BoisAnna Fabrello
KotysRyszard Minkiewicz
Mme ŻyronRyszard Morka
MurzynPiotr Nowacki
SzlachciankaTomasz Rak
ŻołnierzAleksander Kunach
DWA OBLICZA CARA
Pierwsze ObliczeMarian Kępczyński
Inne ObliczeDamian Konieczek
Generał LascyPaweł Konik
PosłaniecMaksym Kohyt
SZLACHTA
Hrabia WitebskiBartosz Żołubak
Książę KurlandiiLeszek Kruk
Książę PodolskiWaldemar Sadowski
Margrabia ToruńskiRafał Sambor
TRZECH SĘDZIÓW SĄDU NAJWYŻSZEGO
"Piętnaście lat"Wojciech Lewandowski
"Dwadzieścia pięć lat"Wojciech Dowgiałło
"Dożywocie"Paweł Faust
CZŁONKOWIE RADY FINANSOWEJ
Dwa RubleAdam Siebiera
Mme RubelIzabela Plath
Pół RublaAndrzej Kosecki
CHŁOPI
Stanisław LeszczyńskiJacek Batarowski
ZadekMarcin Miloch
TyłekKrzysztof Brzozowski
KulasTomasz Potkowski
STRONA ŚMIERCI:
KELNERZY
Ober KelnerKrzysztof Rzeszutek
Starszy KelnerKrzysztof Mendyk
Kelner AspirantWitalij Wydra
Mme MutingMarzena Ostryńska
KucharzWojciech Jurga
Rudy MarynarzJan Kurek
UmrzykBartosz Żołubak
Śmierć ZielonaPaweł Klemens
Śmierć ŻółtaWojciech Winnicki
ŚWITA CARA:Anna Osior, Danuta Dunst-Surowiec, Zuzanna Kassak,
Marta Szamal, Joanna Wesołowska, Alina Robak,
Lilianna Kamińska, Katarzyna Grajewska

oraz

Orkiestra Opery Bałtyckiej
dyrygent Wojciech Michniewski

Teatralne Nagrody Muzyczne im. Jana Kiepury za rok 2013:
Janusz Wiśniewski - najlepszy reżyser
Karolina Sikora - najlepsza śpiewaczka
Hubert Walawski - najlepszy debiut śpiewaka

Obsada

27.04.2014
Libretto wg sztuki Alfreda Jarry'ego Ubu Roi:Jerzy Jarocki, Krzysztof Penderecki
kierownictwo muzyczneWojciech Michniewski
przygotowanie ChóruAnna Michalak
współpraca muzycznaDamian Borowicz, Jakub Kontz
przygotowanie solistów - pianiści korepetytorzyTetyana Dranchuk, Michał Gozdek
inscenizacja i reżyseriaJanusz Wiśniewski
choreografiaEmil Wesołowski
kostiumyHanna Szymczak, Janusz Wiśniewski
asystent reżyseraMagdalena Szlawska
asystent realizatorówMaksym Kohyt
charakteryzacjaKlaudia Ostrowska, Dorota Sabak
Ojciec UbuJacek Laszczkowski
Matka UbuKarolina Sikora
Wczesna wersja Ojca UbuAndrzej Stanaszek
Wczesna wersja Matki UbuIwo Pawłowski
RODZINA KRÓLEWSKA:
Król WacławDaniel Borowski
Królowa RozamundaAnna Mikołajczyk
Bolesława, ich córkaKarolina Karcz-Sołomin
Władysław, ich synTomasz Raczkiewicz
Byczysław, ich drugi synHubert Walawski
SZLACHETNI PRZYJACIELE
Belle au BoisAnna Fabrello
KotysRyszard Minkiewicz
Mme ŻyronRyszard Morka
MurzynPiotr Nowacki
SzlachciankaTomasz Rak
ŻołnierzAleksander Kunach
DWA OBLICZA CARA
Pierwsze ObliczeMarian Kępczyński
Inne ObliczeDamian Konieczek
Generał LascyPaweł Konik
PosłaniecMaksym Kohyt
SZLACHTA
Hrabia WitebskiBartosz Żołubak
Książę KurlandiiLeszek Kruk
Książę PodolskiWaldemar Sadowski
Margrabia ToruńskiRafał Sambor
TRZECH SĘDZIÓW SĄDU NAJWYŻSZEGO
"Piętnaście lat"Wojciech Lewandowski
"Dwadzieścia pięć lat"Wojciech Dowgiałło
"Dożywocie"Paweł Faust
CZŁONKOWIE RADY FINANSOWEJ
Dwa RubleAdam Siebiera
Mme RubelIzabela Plath
Pół RublaAndrzej Kosecki
CHŁOPI
Stanisław LeszczyńskiJacek Batarowski
ZadekMarcin Miloch
TyłekKrzysztof Brzozowski
KulasTomasz Potkowski
STRONA ŚMIERCI:
KELNERZY
Ober KelnerKrzysztof Rzeszutek
Starszy KelnerKrzysztof Mendyk
Kelner AspirantWitalij Wydra
Mme MutingMarzena Ostryńska
KucharzWojciech Jurga
Rudy MarynarzJan Kurek
UmrzykBartosz Żołubak
Śmierć ZielonaPaweł Klemens
Śmierć ŻółtaWojciech Winnicki
ŚWITA CARA:Anna Osior, Danuta Dunst-Surowiec, Zuzanna Kassak,
Marta Szamal, Joanna Wesołowska, Alina Robak,
Lilianna Kamińska, Katarzyna Grajewska

oraz

Orkiestra Opery Bałtyckiej
dyrygent Wojciech Michniewski

Teatralne Nagrody Muzyczne im. Jana Kiepury za rok 2013:
Janusz Wiśniewski - najlepszy reżyser
Karolina Sikora - najlepsza śpiewaczka
Hubert Walawski - najlepszy debiut śpiewaka

Obsada

29.04.2014
Libretto wg sztuki Alfreda Jarry'ego Ubu Roi:Jerzy Jarocki, Krzysztof Penderecki
kierownictwo muzyczneWojciech Michniewski
przygotowanie ChóruAnna Michalak
współpraca muzycznaDamian Borowicz, Jakub Kontz
przygotowanie solistów - pianiści korepetytorzyTetyana Dranchuk, Michał Gozdek
inscenizacja i reżyseriaJanusz Wiśniewski
choreografiaEmil Wesołowski
kostiumyHanna Szymczak, Janusz Wiśniewski
asystent reżyseraMagdalena Szlawska
asystent realizatorówMaksym Kohyt
charakteryzacjaKlaudia Ostrowska, Dorota Sabak
Ojciec UbuJacek Laszczkowski
Matka UbuKarolina Sikora
Wczesna wersja Ojca UbuAndrzej Stanaszek
Wczesna wersja Matki UbuIwo Pawłowski
RODZINA KRÓLEWSKA:
Król WacławDaniel Borowski
Królowa RozamundaAnna Mikołajczyk
Bolesława, ich córkaKarolina Karcz-Sołomin
Władysław, ich synTomasz Raczkiewicz
Byczysław, ich drugi synHubert Walawski
SZLACHETNI PRZYJACIELE
Belle au BoisAnna Fabrello
KotysRyszard Minkiewicz
Mme ŻyronRyszard Morka
MurzynPiotr Nowacki
SzlachciankaTomasz Rak
ŻołnierzAleksander Kunach
DWA OBLICZA CARA
Pierwsze ObliczeMarian Kępczyński
Inne ObliczeDamian Konieczek
Generał LascyPaweł Konik
PosłaniecMaksym Kohyt
SZLACHTA
Hrabia WitebskiBartosz Żołubak
Książę KurlandiiLeszek Kruk
Książę PodolskiWaldemar Sadowski
Margrabia ToruńskiRafał Sambor
TRZECH SĘDZIÓW SĄDU NAJWYŻSZEGO
"Piętnaście lat"Wojciech Lewandowski
"Dwadzieścia pięć lat"Wojciech Dowgiałło
"Dożywocie"Paweł Faust
CZŁONKOWIE RADY FINANSOWEJ
Dwa RubleAdam Siebiera
Mme RubelIzabela Plath
Pół RublaAndrzej Kosecki
CHŁOPI
Stanisław LeszczyńskiJacek Batarowski
ZadekMarcin Miloch
TyłekKrzysztof Brzozowski
KulasTomasz Potkowski
STRONA ŚMIERCI:
KELNERZY
Ober KelnerKrzysztof Rzeszutek
Starszy KelnerKrzysztof Mendyk
Kelner AspirantWitalij Wydra
Mme MutingMarzena Ostryńska
KucharzWojciech Jurga
Rudy MarynarzJan Kurek
UmrzykBartosz Żołubak
Śmierć ZielonaPaweł Klemens
Śmierć ŻółtaWojciech Winnicki
ŚWITA CARA:Anna Osior, Danuta Dunst-Surowiec, Zuzanna Kassak,
Marta Szamal, Joanna Wesołowska, Alina Robak,
Lilianna Kamińska, Katarzyna Grajewska

oraz

Orkiestra Opery Bałtyckiej
dyrygent Wojciech Michniewski

Teatralne Nagrody Muzyczne im. Jana Kiepury za rok 2013:
Janusz Wiśniewski - najlepszy reżyser
Karolina Sikora - najlepsza śpiewaczka
Hubert Walawski - najlepszy debiut śpiewaka

Obsada

20.06.2015
Libretto wg sztuki Alfreda Jarry'ego Ubu Roi:Jerzy Jarocki, Krzysztof Penderecki
kierownictwo muzyczneWojciech Michniewski
przygotowanie ChóruAnna Michalak
współpraca muzycznaDamian Borowicz, Jakub Kontz
przygotowanie solistów - pianiści korepetytorzyTetyana Dranchuk, Michał Gozdek
inscenizacja i reżyseriaJanusz Wiśniewski
choreografiaEmil Wesołowski
kostiumyHanna Szymczak, Janusz Wiśniewski
asystent reżyseraMagdalena Szlawska
asystent realizatorówMaksym Kohyt
charakteryzacjaKlaudia Ostrowska, Dorota Sabak
Ojciec UbuJacek Laszczkowski
Matka UbuKarolina Sikora
Wczesna wersja Ojca UbuAndrzej Stanaszek
Wczesna wersja Matki UbuIwo Pawłowski
RODZINA KRÓLEWSKA:
Król WacławDaniel Borowski
Królowa RozamundaAnna Mikołajczyk
Bolesława, ich córkaKarolina Karcz-Sołomin
Władysław, ich synTomasz Raczkiewicz
Byczysław, ich drugi synHubert Walawski
SZLACHETNI PRZYJACIELE
Belle au BoisAnna Fabrello
KotysRyszard Minkiewicz
Mme ŻyronRyszard Morka
MurzynPiotr Nowacki
SzlachciankaTomasz Rak
ŻołnierzAleksander Kunach
DWA OBLICZA CARA
Pierwsze ObliczeMarian Kępczyński
Inne ObliczeDamian Konieczek
Generał LascyPaweł Konik
PosłaniecMaksym Kohyt
SZLACHTA
Hrabia WitebskiBartosz Żołubak
Książę KurlandiiLeszek Kruk
Książę PodolskiWaldemar Sadowski
Margrabia ToruńskiRafał Sambor
TRZECH SĘDZIÓW SĄDU NAJWYŻSZEGO
"Piętnaście lat"Wojciech Lewandowski
"Dwadzieścia pięć lat"Wojciech Dowgiałło
"Dożywocie"Paweł Faust
CZŁONKOWIE RADY FINANSOWEJ
Dwa RubleAdam Siebiera
Mme RubelIzabela Plath
Pół RublaAndrzej Kosecki
CHŁOPI
Stanisław LeszczyńskiJacek Batarowski
ZadekMarcin Miloch
TyłekKrzysztof Brzozowski
KulasTomasz Potkowski
STRONA ŚMIERCI:
KELNERZY
Ober KelnerKrzysztof Rzeszutek
Starszy KelnerKrzysztof Mendyk
Kelner AspirantWitalij Wydra
Mme MutingMarzena Ostryńska
KucharzWojciech Jurga
Rudy MarynarzJan Kurek
UmrzykBartosz Żołubak
Śmierć ZielonaPaweł Klemens
Śmierć ŻółtaWojciech Winnicki
ŚWITA CARA:Anna Osior, Danuta Dunst-Surowiec, Zuzanna Kassak,
Marta Szamal, Joanna Wesołowska, Alina Robak,
Lilianna Kamińska, Katarzyna Grajewska

oraz

Orkiestra Opery Bałtyckiej
dyrygent Wojciech Michniewski

Teatralne Nagrody Muzyczne im. Jana Kiepury za rok 2013:
Janusz Wiśniewski - najlepszy reżyser
Karolina Sikora - najlepsza śpiewaczka
Hubert Walawski - najlepszy debiut śpiewaka

Obsada

21.06.2015
Libretto wg sztuki Alfreda Jarry'ego Ubu Roi:Jerzy Jarocki, Krzysztof Penderecki
kierownictwo muzyczneWojciech Michniewski
przygotowanie ChóruAnna Michalak
współpraca muzycznaDamian Borowicz, Jakub Kontz
przygotowanie solistów - pianiści korepetytorzyTetyana Dranchuk, Michał Gozdek
inscenizacja i reżyseriaJanusz Wiśniewski
choreografiaEmil Wesołowski
kostiumyHanna Szymczak, Janusz Wiśniewski
asystent reżyseraMagdalena Szlawska
asystent realizatorówMaksym Kohyt
charakteryzacjaKlaudia Ostrowska, Dorota Sabak
Ojciec UbuJacek Laszczkowski
Matka UbuKarolina Sikora
Wczesna wersja Ojca UbuAndrzej Stanaszek
Wczesna wersja Matki UbuIwo Pawłowski
RODZINA KRÓLEWSKA:
Król WacławDaniel Borowski
Królowa RozamundaAnna Mikołajczyk
Bolesława, ich córkaKarolina Karcz-Sołomin
Władysław, ich synTomasz Raczkiewicz
Byczysław, ich drugi synHubert Walawski
SZLACHETNI PRZYJACIELE
Belle au BoisAnna Fabrello
KotysRyszard Minkiewicz
Mme ŻyronRyszard Morka
MurzynPiotr Nowacki
SzlachciankaTomasz Rak
ŻołnierzAleksander Kunach
DWA OBLICZA CARA
Pierwsze ObliczeMarian Kępczyński
Inne ObliczeDamian Konieczek
Generał LascyPaweł Konik
PosłaniecMaksym Kohyt
SZLACHTA
Hrabia WitebskiBartosz Żołubak
Książę KurlandiiLeszek Kruk
Książę PodolskiWaldemar Sadowski
Margrabia ToruńskiRafał Sambor
TRZECH SĘDZIÓW SĄDU NAJWYŻSZEGO
"Piętnaście lat"Wojciech Lewandowski
"Dwadzieścia pięć lat"Wojciech Dowgiałło
"Dożywocie"Paweł Faust
CZŁONKOWIE RADY FINANSOWEJ
Dwa RubleAdam Siebiera
Mme RubelIzabela Plath
Pół RublaAndrzej Kosecki
CHŁOPI
Stanisław LeszczyńskiJacek Batarowski
ZadekMarcin Miloch
TyłekKrzysztof Brzozowski
KulasTomasz Potkowski
STRONA ŚMIERCI:
KELNERZY
Ober KelnerKrzysztof Rzeszutek
Starszy KelnerKrzysztof Mendyk
Kelner AspirantWitalij Wydra
Mme MutingMarzena Ostryńska
KucharzWojciech Jurga
Rudy MarynarzJan Kurek
UmrzykBartosz Żołubak
Śmierć ZielonaPaweł Klemens
Śmierć ŻółtaWojciech Winnicki
ŚWITA CARA:Anna Osior, Danuta Dunst-Surowiec, Zuzanna Kassak,
Marta Szamal, Joanna Wesołowska, Alina Robak,
Lilianna Kamińska, Katarzyna Grajewska

oraz

Orkiestra Opery Bałtyckiej
dyrygent Wojciech Michniewski

Teatralne Nagrody Muzyczne im. Jana Kiepury za rok 2013:
Janusz Wiśniewski - najlepszy reżyser
Karolina Sikora - najlepsza śpiewaczka
Hubert Walawski - najlepszy debiut śpiewaka

Obsada

27.06.2015
Libretto wg sztuki Alfreda Jarry'ego Ubu Roi:Jerzy Jarocki, Krzysztof Penderecki
kierownictwo muzyczneWojciech Michniewski
przygotowanie ChóruAnna Michalak
współpraca muzycznaDamian Borowicz, Jakub Kontz
przygotowanie solistów - pianiści korepetytorzyTetyana Dranchuk, Michał Gozdek
inscenizacja i reżyseriaJanusz Wiśniewski
choreografiaEmil Wesołowski
kostiumyHanna Szymczak, Janusz Wiśniewski
asystent reżyseraMagdalena Szlawska
asystent realizatorówMaksym Kohyt
charakteryzacjaKlaudia Ostrowska, Dorota Sabak
Ojciec UbuJacek Laszczkowski
Matka UbuKarolina Sikora
Wczesna wersja Ojca UbuAndrzej Stanaszek
Wczesna wersja Matki UbuIwo Pawłowski
RODZINA KRÓLEWSKA:
Król WacławDaniel Borowski
Królowa RozamundaAnna Mikołajczyk
Bolesława, ich córkaKarolina Karcz-Sołomin
Władysław, ich synTomasz Raczkiewicz
Byczysław, ich drugi synHubert Walawski
SZLACHETNI PRZYJACIELE
Belle au BoisAnna Fabrello
KotysRyszard Minkiewicz
Mme ŻyronRyszard Morka
MurzynPiotr Nowacki
SzlachciankaTomasz Rak
ŻołnierzAleksander Kunach
DWA OBLICZA CARA
Pierwsze ObliczeMarian Kępczyński
Inne ObliczeDamian Konieczek
Generał LascyPaweł Konik
PosłaniecMaksym Kohyt
SZLACHTA
Hrabia WitebskiBartosz Żołubak
Książę KurlandiiLeszek Kruk
Książę PodolskiWaldemar Sadowski
Margrabia ToruńskiRafał Sambor
TRZECH SĘDZIÓW SĄDU NAJWYŻSZEGO
"Piętnaście lat"Wojciech Lewandowski
"Dwadzieścia pięć lat"Wojciech Dowgiałło
"Dożywocie"Paweł Faust
CZŁONKOWIE RADY FINANSOWEJ
Dwa RubleAdam Siebiera
Mme RubelIzabela Plath
Pół RublaAndrzej Kosecki
CHŁOPI
Stanisław LeszczyńskiJacek Batarowski
ZadekMarcin Miloch
TyłekKrzysztof Brzozowski
KulasTomasz Potkowski
STRONA ŚMIERCI:
KELNERZY
Ober KelnerKrzysztof Rzeszutek
Starszy KelnerKrzysztof Mendyk
Kelner AspirantWitalij Wydra
Mme MutingMarzena Ostryńska
KucharzWojciech Jurga
Rudy MarynarzJan Kurek
UmrzykBartosz Żołubak
Śmierć ZielonaPaweł Klemens
Śmierć ŻółtaWojciech Winnicki
ŚWITA CARA:Anna Osior, Danuta Dunst-Surowiec, Zuzanna Kassak,
Marta Szamal, Joanna Wesołowska, Alina Robak,
Lilianna Kamińska, Katarzyna Grajewska

oraz

Orkiestra Opery Bałtyckiej
dyrygent Wojciech Michniewski

Teatralne Nagrody Muzyczne im. Jana Kiepury za rok 2013:
Janusz Wiśniewski - najlepszy reżyser
Karolina Sikora - najlepsza śpiewaczka
Hubert Walawski - najlepszy debiut śpiewaka

Obsada

29.06.2015
Libretto wg sztuki Alfreda Jarry'ego Ubu Roi:Jerzy Jarocki, Krzysztof Penderecki
kierownictwo muzyczneWojciech Michniewski
przygotowanie ChóruAnna Michalak
współpraca muzycznaDamian Borowicz, Jakub Kontz
przygotowanie solistów - pianiści korepetytorzyTetyana Dranchuk, Michał Gozdek
inscenizacja i reżyseriaJanusz Wiśniewski
choreografiaEmil Wesołowski
kostiumyHanna Szymczak, Janusz Wiśniewski
asystent reżyseraMagdalena Szlawska
asystent realizatorówMaksym Kohyt
charakteryzacjaKlaudia Ostrowska, Dorota Sabak
Ojciec UbuJacek Laszczkowski
Matka UbuKarolina Sikora
Wczesna wersja Ojca UbuAndrzej Stanaszek
Wczesna wersja Matki UbuIwo Pawłowski
RODZINA KRÓLEWSKA:
Król WacławDaniel Borowski
Królowa RozamundaAnna Mikołajczyk
Bolesława, ich córkaKarolina Karcz-Sołomin
Władysław, ich synTomasz Raczkiewicz
Byczysław, ich drugi synHubert Walawski
SZLACHETNI PRZYJACIELE
Belle au BoisAnna Fabrello
KotysRyszard Minkiewicz
Mme ŻyronRyszard Morka
MurzynPiotr Nowacki
SzlachciankaTomasz Rak
ŻołnierzAleksander Kunach
DWA OBLICZA CARA
Pierwsze ObliczeMarian Kępczyński
Inne ObliczeDamian Konieczek
Generał LascyPaweł Konik
PosłaniecMaksym Kohyt
SZLACHTA
Hrabia WitebskiBartosz Żołubak
Książę KurlandiiLeszek Kruk
Książę PodolskiWaldemar Sadowski
Margrabia ToruńskiRafał Sambor
TRZECH SĘDZIÓW SĄDU NAJWYŻSZEGO
"Piętnaście lat"Wojciech Lewandowski
"Dwadzieścia pięć lat"Wojciech Dowgiałło
"Dożywocie"Paweł Faust
CZŁONKOWIE RADY FINANSOWEJ
Dwa RubleAdam Siebiera
Mme RubelIzabela Plath
Pół RublaAndrzej Kosecki
CHŁOPI
Stanisław LeszczyńskiJacek Batarowski
ZadekMarcin Miloch
TyłekKrzysztof Brzozowski
KulasTomasz Potkowski
STRONA ŚMIERCI:
KELNERZY
Ober KelnerKrzysztof Rzeszutek
Starszy KelnerKrzysztof Mendyk
Kelner AspirantWitalij Wydra
Mme MutingMarzena Ostryńska
KucharzWojciech Jurga
Rudy MarynarzJan Kurek
UmrzykBartosz Żołubak
Śmierć ZielonaPaweł Klemens
Śmierć ŻółtaWojciech Winnicki
ŚWITA CARA:Anna Osior, Danuta Dunst-Surowiec, Zuzanna Kassak,
Marta Szamal, Joanna Wesołowska, Alina Robak,
Lilianna Kamińska, Katarzyna Grajewska

oraz

Orkiestra Opery Bałtyckiej
dyrygent Wojciech Michniewski

Teatralne Nagrody Muzyczne im. Jana Kiepury za rok 2013:
Janusz Wiśniewski - najlepszy reżyser
Karolina Sikora - najlepsza śpiewaczka
Hubert Walawski - najlepszy debiut śpiewaka

Aktualności

18.04.2018

Kasa biletowa nieczynna - 18.04.2018 (środa)

Z przyczyn technicznych dnia 18 kwietnia 2018 roku kasa biletowa będzie nieczynna.

zobacz wszystkie

PROJEKT I WYKONANIE PROJECT8.PL

STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIES.

Aby zapewnić najwyższą jakość usług wykorzystujemy informacje przechowywane w przeglądarce internetowej. Sprawdź cel, warunki przechowywania lub dostępu do nich w COOKIES. Pozostając na stronie godzisz się na zapisywanie plików cookies w Twojej przeglądarce.